2021 Formula 1 Azərbaycan Qran Pri yarışının təşkili və keçirilməsi ilə bağlı Azərbaycan Respublikasına gələcək əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər üçün viza prosedurlarının sadələşdirilməsi haqqında
2021 Formula 1 Azərbaycan Qran Prisinin təşkili və keçirilməsi ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasına gələn əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər 2021-ci il mayın 1-dən iyunun 15-dək Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq hava limanlarında viza ala bilərlər.
Viza verilməsi üçün aşağıdakı sənədlərdən biri əsas  hesab edilir:
1. Formula 1 yarışlarının beynəlxalq təşkilatçıları olan “Formula One Management Limited” Şirkətinin və Beynəlxalq Avtomobil Federasiyasının müvafiq qaydalarına uyğun olaraq akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən akkreditasiya kartı;
2. Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkətində akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən akkreditasiya kartı.

Simplification of visa procedures for foreigners and stateless persons visiting Republic of Azerbaijan in connection with the organization and holding of Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021.
Foreigners and stateless persons arriving to the Republic of Azerbaijan in connection with organizing and holding of 2021 Formula 1 Azerbaijan Grand Prix will be able to obtain visas on arrival at the international airports of the Republic of Azerbaijan from May 1st till June 15th, 2021.
1. An accreditation card in accordance with the relevant rules of “Formula One Management Limited” company and international Automobile Federation, the international organizers of Formula 1 races.