2016-09-14

Septintajame ture Lietuvos šachmatininkai triuškino varžovus

Baku (Azerbaidžanas) vyksiančioje 42-ojoje šachmatų olimpiadoje penktadienį pergales iškovojo abi Lietuvos komandos.
Moterų varžybų septintajame ture lietuvės 3,5:0,5 nugalėjo Venesuelos komandą. Pergales iškovojo Viktorija Čmilytė, Deimantė Daulytė ir Salomėja Zaksaitė, o lygiosiomis sužaidė Daiva Batytė. Į 41-ąją vietą bendroje įskaitoje pakilusios lietuvės (8 tšk.) šeštadienį susitiks su Juodkalnijos (8 tšk.) šachmatininkėmis. Atviroje grupėje Lietuvos vyrų komanda 4:0 nugalėjo Puerto Riko atstovus. Savo varžovus įveikė Eduardas Rozentalis, Tomas Laurušas, Vidmantas Mališauskas ir Paulius Pultinevičius.

64-ąją vietą užimanti Lietuvos rinktinė (8 tšk.) šeštadienį kovos su Škotijos (8 tšk.) komanda. Šachmatų olimpiados atvirosiose varžybose dalyvauja 180, o moterų varžybose – 140 komandų. Varžybos baigsis rugsėjo 13 dieną.
Iki šiol geriausiai Lietuvos šachmatininkės pasirodė 2004 metų olimpiadoje Kalvijoje (Ispanija). Tada jos užėmė 13-ąją vietą. Aukščiausia Lietuvos šachmatininkų vieta – 21-oji. Šią poziciją lietuviai užėmė 2002 metais Blede (Slovėnija).

Rezultatai.

Moterys. LIETUVA – VENESUELA 3,5:0,5. Viktorija Čmilytė (ELO – 2536) – Sarai Sanchez Castillo (2182) 1-0

Deimantė Daulytė (2421) – Jorcerys Montilla Reyes (2194) 1-0

Salomėja Zaksaitė (2298) – Tiilsia Varela La Madrid (2035) 1-0

Daiva Batytė (2189) – Maria Ubaldo Suarez (2062) 0,5-0,5.